S.A.modzielność

Na przystanku stało dwóch mężczyzn. Czekali i rozmawiali planując dalszą drogę i szereg rzeczy, które zrobią po dotarciu do celu. Czas mijał, a tramwaj nie nadjeżdża. Nie dziwiło ich to specjalnie, bo przystanek był autobusowy. W ten sposób Stefan Friedman i Jonasz Kofta wprowadzają czytelnika w kolejne wątki swojej książki „Dialogi na cztery nogi”. Nam to czekanie nieodmiennie kojarzy się z biznesem.


Tomasz Porzucek (Sygma Bank)

Ciekawy temat przekazany w sposób umiejętny, prowadzący do przemyśleń na temat własnych decyzji.

Agnieszka Baumann (Sygma Bank)

Super szkolenie, nie nudne, dużo przemyśleń, praktycznej wiedzy o sobie. BRAWO! Fajny pomysł.

Agnieszka Białokur (Sygma Bank)

Pełen profesjonalizm. Szkolenie super, atmosfera również.

Słyszałaś to może w windzie lub na korytarzu?

  • !!! Firma we mnie nie inwestuje, nie daje mi szkoleń
  • !?! Jaka ścieżka kariery? Przecież w tej firmie więcej nie da się osiągnąć
  • !!! Szef mnie nie docenia, awansował kogoś innego
  • !?! Kowalskiemu się udało, ciekaw komu się podlizał, żeby awansować

To ciekawa sprawa, często sprowadzająca się do wytartego stwierdzenia „firma mi to zrobiła”. Bardzo wygodny mechanizm samousprawiedliwienia i zrzucenia odpowiedzialności na jakąś niekoniecznie tajemniczą siłę wyższą, zwaną przez wtajemniczonych korporacją.

A gdyby tak odwrócić sytuację. Skonfrontować ludzi z faktem, że to oni odpowiadają za swój rozwój, awans, karierę i realizację celów. Wynikiem takiego myślenia jest warsztat S.A.modzielność. W samej nazwie drzemie klucz, a jest nim myślenie o sobie jako o firmie na wolnym rynku, jakim jest nasze miejsce pracy. Ta zmiana perspektywy jest wyjściem do szeregu doświadczeń i obszarów pracy kierujących w stronę przysłowiowego wzięcia sprawy w swoje ręce.

Co po warsztacie?

Najczęściej widoczna jest zmiana w szybkości zrzucania winy na innych i na system. Pojawia się refleksja i szukanie pomysłu co ja mogę zrobić, aby zadbać o swoje potrzeby i zrealizować cele. A narzędzia? Jak opadnie mgła samousprawiedliwień, pojawi się promyk chęci, to narzędzia się znajdują. Na poziomie wiedzy przecież i tak wszyscy wiedzą co powinni zrobić.

S.A.modzielność: warsztat stacjonarny, 1 dzień, 12-24 osoby, 2 trenerów