Działanie w Zmianie

Thomas Eriksen powiedział kiedyś, że „charakterystyczne dla naszych czasów jest stanie w miejscu z ogromną prędkością”. Jest wiele cytatów opisujących zmiany, ich konieczność oraz fakt, że na pewno nastąpią. Najczęściej przytacza się słowa Heraklita z Efezu, który mówił, że „jedyną stałą rzeczą jest zmiana”. Naszym zdaniem twierdzenie o staniu w miejscu z ogromną prędkością lepiej opisuje faktyczną gotowość do zmian w firmach.


Paweł Sławski (RAS)

Efektywne i efektowne 2 dni. Nowa jakość na rynku szkoleń. Trzymajcie taki kurs 🙂

Maciej Kabroński (RAS)

Panowie mają świetną wiedzę merytoryczną popartą trafnymi przykładami z życia. Jest konkretnie i kon...

Monika Radaszewska (RAS)

Świetne szkolenie merytorycznie, motywujące i cały czas angażujące uczestników w aktywny udział. Praktyczne...

Słyszałaś to może w windzie lub na korytarzu?

  • !!! Znowu gadają o zmianach. Poprzednio też tak było i nic się nie zmieniło…
  • !?! Po co zmieniać, przecież robimy wyniki…
  • !!! Nowy szef, nowa gadka a za miesiąc wszystko będzie po staremu…
  • !?! Po co mam coś zmieniać. Przecież to działa od lat.

Zaprzeczanie, opór i pozorne eksperymentowanie. To najczęstszy początek zmian w organizacji. Powodów jest wiele. Inercja systemu, komunikacja, metoda wdrażania. I ludzie. Ich natura, obawy, wygoda, przekonania i przyzwyczajenia. Instynktowne dążenie do zachowania status quo. Do niezmieniania. Znany z Seksmisji Max zwykł mawiać, że”natury nie oszukasz”. Możesz ją jednak zrozumieć. To pierwszy krok do wdrożenia i odnalezienia się w zmianie.

Działanie w Zmianie to poligon doświadczalny, zaprojektowany tak, aby poznać naturę swoją i zespołu. Odczuć efekty i konsekwencje zaprzeczania i oporu. Odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jestem w stanie obronić swoje status quo nie wchodząc w zmianę, która napędza biznes, rynek, świat.

Co po warsztacie?

Najczęściej obserwujemy mniej przypadków stania w miejscu z ogromną prędkością. Mówiąc wprost, mniej działań pozornych, które niby oznaczają, że ja już zmieniłem, a tak naprawdę maskują opór i niechęć do nowego. To z kolei, oznacza szybsze dokonanie realnej zmiany i przekłada się na efektywność biznesową organizacji.

Działanie w Zmianie: warsztat wyjazdowy/stacjnarny, 2 dni, 12-24 osoby, 2 trenerów