Działanie w Zmianie

Thomas Eriksen powiedział kiedyś, że „charakterystyczne dla naszych czasów jest stanie w miejscu z ogromną prędkością”. Jest wiele cytatów opisujących zmiany, ich konieczność oraz fakt, że na pewno nastąpią. Najczęściej przytacza się słowa Heraklita z Efezu, który mówił, że „jedyną stałą rzeczą jest zmiana”. Naszym zdaniem twierdzenie o staniu w miejscu z ogromną prędkością lepiej opisuje faktyczną gotowość do zmian w firmach.


Gall Anonim (T-mobile)

Inteligentne spotkanie prowokujące do myślenia. Trenerzy „płynnie” przechodzili do zagadnień poruszanych...

Piotr Maciąg (Akzo Nobel)

Świetnie dobrane ćwiczenia dla zespołu angażujące wszystkich uczestników, ilustrujące omawiany tematy....

Piotr Cywiński (Akzo Nobel)

Szkolenie na tyle skłaniające do wyrzekania się schematów, że poważnie zastanawiam się nad istotą funkcjonowania...

Słyszałaś to może w windzie lub na korytarzu?

  • !!! Znowu gadają o zmianach. Poprzednio też tak było i nic się nie zmieniło…
  • !?! Po co zmieniać, przecież robimy wyniki…
  • !!! Nowy szef, nowa gadka a za miesiąc wszystko będzie po staremu…
  • !?! Po co mam coś zmieniać. Przecież to działa od lat.

Zaprzeczanie, opór i pozorne eksperymentowanie. To najczęstszy początek zmian w organizacji. Powodów jest wiele. Inercja systemu, komunikacja, metoda wdrażania. I ludzie. Ich natura, obawy, wygoda, przekonania i przyzwyczajenia. Instynktowne dążenie do zachowania status quo. Do niezmieniania. Znany z Seksmisji Max zwykł mawiać, że”natury nie oszukasz”. Możesz ją jednak zrozumieć. To pierwszy krok do wdrożenia i odnalezienia się w zmianie.

Działanie w Zmianie to poligon doświadczalny, zaprojektowany tak, aby poznać naturę swoją i zespołu. Odczuć efekty i konsekwencje zaprzeczania i oporu. Odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jestem w stanie obronić swoje status quo nie wchodząc w zmianę, która napędza biznes, rynek, świat.

Co po warsztacie?

Najczęściej obserwujemy mniej przypadków stania w miejscu z ogromną prędkością. Mówiąc wprost, mniej działań pozornych, które niby oznaczają, że ja już zmieniłem, a tak naprawdę maskują opór i niechęć do nowego. To z kolei, oznacza szybsze dokonanie realnej zmiany i przekłada się na efektywność biznesową organizacji.

Działanie w Zmianie: warsztat wyjazdowy/stacjnarny, 2 dni, 12-24 osoby, 2 trenerów