http://referencje.mogemoc.pl/wp-content/uploads/poradnikSzefa_warsztaty2.jpg

Dla szefa – jak wymigać się z warsztatów.

Nikt rozsądny nie pcha się na warsztat ze swoimi ludźmi. Jako szef zrobiłeś co mogłeś: zgodziłeś się na warsztat, wyłożyłeś pieniądze, może nawet porozmawiałeś z trenerem. A oni chcą jeszcze byś był na warsztacie. Co robić?

Czytaj dalej Bez komentarzy

http://referencje.mogemoc.pl/wp-content/uploads/cojestnietak_2.jpg

Co jest nie tak z coachingiem?

Cudowny lek na wszystko! Pic na wodę, aby wyciągnąć pieniądze! Takie niewiadomo co. Jaki jest coaching? Odpowiedź zależy od pytanego. Jego doświadczeń z… coachingiem, coachem. Coaching jest tym, co zrobi z niego coach. Żadne mydlenie oczu definicjami, standardami,  teoretycznymi  strukturami nie pomoże. Coaching będzie taki jak ludzie, którzy go używają.

Czytaj dalej Bez komentarzy

http://referencje.mogemoc.pl/wp-content/uploads/o-glupocie.jpg

O ludzkiej głupocie. Mojej głupocie. Z dystansem.

Mam taką dyżurną opowieść o linii produkcyjnej kremu Nivea. To takie przemyślenia na temat podobieństw robotów i ludzi oparte o moje pierwotne wykształcenie (Automatyka i Robotyka), wizytę w poznańskiej fabryce Nivea i ponad 10 lat pracy z ludźmi w obszarze zmiany własnej i organizacyjnej. Samej opowieści nie będę tu przytaczał, bo może spotkamy się kiedyś na warsztacie

Czytaj dalej

http://referencje.mogemoc.pl/wp-content/uploads/MagicznaStrefaKomfortu.jpg

Magiczna strefa komfortu!!!

Czym jest mityczna i tak często przywoływana strefa komfortu? Co ma w sobie takiego, że jedni o nią walczą, a drudzy mianują zabójcą rozwoju i jakiekolwiek postępu? I wreszcie, wyjść z niej czy zostać – oto jest pytanie!

Czytaj dalej Bez komentarzy

http://referencje.mogemoc.pl/wp-content/uploads/modele.jpg

Czemu modele są tak „skuteczne”?

Rzecz będzie o modelach, technikach i zestawach X porad zmieniających wszystko bez zbędnego wysiłku i niepotrzebnych wątpliwości. Będzie też o efektywności i zaangażowaniu ludzi. I o tym, jak jedno ma się do drugiego?

Czytaj dalej Bez komentarzy